Dne 13. května 2026 byl zveřejněn nový Zpravodaj Klubu kaktusářů Plzeň 3/2026

   
Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Pěstování kaktusů a sukulentů - jak na to, výměna zkušeností a poznatků.

Téma:

Re: Stavby pro kaktusy 31. pro 2011 08:48 #8716

  • Zdenda
  • Offline
  • SUPER SPECIALISTA
  • SUPER SPECIALISTA
  • Andy
  • Příspěvky: 1342
  • Obdržená poděkování 2762
Ladis - právě můj milovaný soused ze starého bydliště měl kanalizaci pod mým pozemkem.
Při výkopu pro přívod elektřiny novostavby jsme mu rouru rozkopli.
Požádal jsem ho, aby si díru nějak opravil.
Stačilo, aby ji překryl nějakou větší keramikou.
On však použil IPU.To jsem bohužel nevěděl
Takže když se začala propadat zemina pod základem mého vstupního schodiště a to začalo praskat, bylo jasné, že něco není v pořádku.
Trvalo několik let, než se odstěhovali a dům pronajali.
Nájemce zeminu odkopal a přikryl a zasypal za mé asistence (a pomoci) tak jak bylo třeba.
Pozemek před domem pak zarůstal porostem a hlínu na propad zásypu jsem dosypával několik let.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 31. pro 2011 08:36 #8715

  • Jirka Konstantinovič
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • relaxační pěstitel kaktusů a sukulentů
  • Příspěvky: 230
  • Obdržená poděkování 228

Ladis napsal: Zapšklý člověk? To myslíš jako kretén,jako mám já vedle? :) Proto zamejšlím fóliák bez základů,nehodlám se rozčilovat a doprošovat i když já jsem ten kdo je na koni,má u nás věcný břemeno,jde mu kanál do septiku přes náš pozemek,to bych mu to moh ucpat a to by teprv byla legranda :P


Krapet jste, kolego, nepochopil smysl věcného břemene. Legrandu by měl akorát on z vás, až by si to jej s bagrem opravit na váš pozemek, neboť má zřízeno věcné břemeno...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 31. pro 2011 08:35 #8714

  • Zdenda
  • Offline
  • SUPER SPECIALISTA
  • SUPER SPECIALISTA
  • Andy
  • Příspěvky: 1342
  • Obdržená poděkování 2762

Ladis napsal: Zapšklý člověk? To myslíš jako kretén,jako mám já vedle? :) Proto zamejšlím fóliák bez základů,nehodlám se rozčilovat a doprošovat i když já jsem ten kdo je na koni,má u nás věcný břemeno,jde mu kanál do septiku přes náš pozemek,to bych mu to moh ucpat a to by teprv byla legranda :P


Myslím, že máš mylnou představu o "věcném břemenu".

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 31. pro 2011 08:22 #8711

  • Zdenda
  • Offline
  • SUPER SPECIALISTA
  • SUPER SPECIALISTA
  • Andy
  • Příspěvky: 1342
  • Obdržená poděkování 2762
Tak pro mě už ta informace není, jen s tím zahradním jezírkem neměl soused pravdu.
Podezdívka plotu tam ale na ohlášení logicky je.
Většinou totiž jde o hranici pozemku.
A ta je v mnoha případech sakramentsky sporná.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 31. pro 2011 08:13 #8710

  • ILPAZK
  • Avatar uživatele ILPAZK
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 495
Jo Jirko, to jsem měl na mysli, jen jsem si to nepamatoval přesně. Jinak - sousedy můžeš obíhat, když jsou to normální lidi, ale když vedle tebe bydlí zapšklý člověk, který má jako jedinou radost otravovat ostatní, tak máš smůlu (a štěstí, že znovelizovali ten zákon).
Pavel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 30. pro 2011 21:22 #8703

  • jmusil
  • Avatar uživatele jmusil Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 2020
  • Obdržená poděkování 2625
Nejkrásnější skleník je stejně ten co si vymyslíte a postavíte sami a funguje a to ty vaše rozhodně jsou :)

Nějak mi utkvělo v paměti, že se s novým zákonem se měnil i způsob ohlašování drobných staveb, těch 16m2 bylo po staru ... poskádlil jsem internet a tady je ten zákon..
portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/.cmd/ad/.c/313/.ce/10821/.p/8411/_s.155/701?PC_8411_number1=183/2006&PC_8411_p=103&PC_8411_l=183/2006&PC_8411_ps=50#10821

Nejsem odborník a nevím jestli v tom není nějakej háček, ale dle toho zákona to vypadá, že do 40m2 se to teď ani nemusí ani ohlašovat ...
Docela mě to zajímá, nějakej ten restík se u mě taky najde a tímto by bylo po restíku..

Jo a ty sousedy je třeba mít podchycený, oběhnul jsem si je tenkrát s papírem , že souhlasí se stavbou a byl klid.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od jmusil.

Re: Stavby pro kaktusy 30. pro 2011 21:20 #8702

  • Kristian
  • Avatar uživatele Kristian
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 228
  • Obdržená poděkování 1888

Dušan napsal: Kristian, nebudou ti tam stínit všechny ty stromy?

... stín na fotkách trochu klame, bolo to fotené aj okolo 19-tej večer, slnko svieti na skleník od rána až do podvečera. Nemal som to srdce, zrezať tatove stromky :cheer:

Filip Jelínek napsal: Kristiáne, moc pěknej skleníček u baráku! Vytápíš ho?

... mám tam podlahové el. kúrenie, momentálne je asi týždeň vypnuté, teplota sa pohybuje okolo 7-9 C, čakám na silnejšie mrazy, 16 mm Lexan sa zatiaľ osvedčil.

Rebut napsal: Kristián máš to pěkný, jak budu mít cestu rád se zastavím... Pokud pozveš.

... bude to pre mňa časť, všetci obdivovatelia pichľavej krásy sú srdečne vítaní :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 30. pro 2011 20:42 #8701

  • Rebut
  • Avatar uživatele Rebut
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 184
  • Obdržená poděkování 311
Kristián máš to pěkný, jak budu mít cestu rád se zastavím... Pokud pozveš.

Já teď řeším jako součást stavebního povolení RD + skleník.
Jinak jestli má někdo stavbu menší do plochy 16 m2 podle stavbeního zákona stačí územní souhlas.
Co by člověk neudělal pro mrazuvzdorné.......

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Rebut.

Re: Stavby pro kaktusy 30. pro 2011 20:24 #8699

  • Filip Jelínek
  • Avatar uživatele Filip Jelínek
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 2726
  • Obdržená poděkování 5483
Kristiáne, moc pěknej skleníček u baráku! Vytápíš ho?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 30. pro 2011 19:15 #8696

  • Zdenda
  • Offline
  • SUPER SPECIALISTA
  • SUPER SPECIALISTA
  • Andy
  • Příspěvky: 1342
  • Obdržená poděkování 2762
Pro skluz sněhu je potřeba úhel sklonu střechy minimálně 20stupňů.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 30. pro 2011 18:51 #8694

  • Zdenda
  • Offline
  • SUPER SPECIALISTA
  • SUPER SPECIALISTA
  • Andy
  • Příspěvky: 1342
  • Obdržená poděkování 2762

ILPAZK napsal: Zdendo, jsi si jistý tím ohlášením? Když jsem před 4 lety skleník pořizoval, zrovna byla novela stavebního zákona a časopisy plné inzerátů na montované skleníky s betonovým rámem dole, vše bez nutnosti papírování, zejména, pokud jsou pevně spojené s povolenou budovou, kterou jen rozšiřují za účelem zahradnickým. To se to zase změnilo? Nebo máš na mysli klasické zděné stavby? Pokud vím, povolení bylo třeba jen na zimní zahrady a pod., které slouží k bydlení.


Kecal bych, ale já mám vnitřní prostor 4x10 metrů - to je plocha garáže, na jejíž střeše "skleník" mám.
Takže jsem musel mít obrázek z počítače - ten mi udělala firma v rámci zakázky jako vizualizaci návrhu jak bude stavba vypadat.

Jinak ale musíš ohlásit i podezdívku plotu - betonovou samozřejmě.
Nám soused napadl i neohlášení stavby jezírka, když měl pocit, že do jeho neodizolavané přístavby zatéká od nás.A to je jen gumová fólie, položená na písek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 30. pro 2011 18:42 #8693

  • Zdenda
  • Offline
  • SUPER SPECIALISTA
  • SUPER SPECIALISTA
  • Andy
  • Příspěvky: 1342
  • Obdržená poděkování 2762
Dřevo na zahradě je nádherné.
A pokud není skleník uzavřený, ani tak netrpí vlhkostí.
U tohoto foliáku bych ale měl strach z propadnutí strechy pod tíhou sněhu.
Mně dělala dřevolexaňák firma, která má zkušenosti s úhlem střechy, roztečemi mezi trámy v konstrukci střechy.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 30. pro 2011 17:09 #8687

  • ILPAZK
  • Avatar uživatele ILPAZK
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 495
Zdendo, jsi si jistý tím ohlášením? Když jsem před 4 lety skleník pořizoval, zrovna byla novela stavebního zákona a časopisy plné inzerátů na montované skleníky s betonovým rámem dole, vše bez nutnosti papírování, zejména, pokud jsou pevně spojené s povolenou budovou, kterou jen rozšiřují za účelem zahradnickým. To se to zase změnilo? Nebo máš na mysli klasické zděné stavby? Pokud vím, povolení bylo třeba jen na zimní zahrady a pod., které slouží k bydlení.
Pavel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 30. pro 2011 15:24 #8686

  • Zdenda
  • Offline
  • SUPER SPECIALISTA
  • SUPER SPECIALISTA
  • Andy
  • Příspěvky: 1342
  • Obdržená poděkování 2762
Kristiane u nás je to stejné s tím ohlášením.
Jen nevím zda to není 15m čtverečních.
Velký je problém s tím nákresem a hlavně měsíc čekat na povolení je strašně dlouho.
Většinou se začne a potřebné se vyřizuje v průběhu stavby.
Navíc já bydlím v chráněné krajinné oblasti Moravského krasu, takže cesta do Blanska na jejich úřad navíc, další razítko a další odklad díky zákonné lhůtě pro vyřízení žádosti.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 30. pro 2011 15:05 #8685

  • Dušan
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 308
  • Obdržená poděkování 190
Kristian, nebudou ti tam stínit všechny ty stromy?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 30. pro 2011 14:49 #8684

  • Kristian
  • Avatar uživatele Kristian
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 228
  • Obdržená poděkování 1888
Ja som svoj skleník staval toto leto a na susedov som si dal majzla :)

U nás je to s povolením na stavbu zložitejšie. Ak má stavba do 25 m² považuje sa za drobnú stavbu a netreba stavebné povolenie. Je treba však aj drobnú stavbu ohlásiť na stavebnom oddelení obecného úradu. Treba tam vypniť tlačivo o ohlásení drobnej stavby, dokladovať list vlastníctva od pozemku, stručný technický popis, nákresy jednotlivých pohľadov, jednoduchú situačnú snímku. Ak je stavba umiestnená menej ako 2 metre od susedného pozemku, treba aj podpis suseda. Stavbu som robil svojpomocne a bolo treba aj guľaté razítko stavebného dozoru a kópia jeho osvedčenia. Do týždna (majú na odpoveď 30 dní) mi prišlo súhlasné stanovisko a mohol som začať stavať.

Skleník som zapustil 80 cm pod úroveň terénu, rozmery cca 5 x 5 metrov, výška do štítu strechy vonku 2,9 m vnútri 3,7 m. Oceľová konštrukcia z uzavretých profilov štvorcového prierezu 60 x 60 x 2 mm, krytina 16 mm dvojkomorový polykarbonát, podlahové elektrické kúrenie. Veľký dôraz som kládol na vetranie. Preto sa stredné dve platne na bokoch aj v čele skleníka dajú vybrať a nahradiť sieťovinou. V štíte strechy je na každej strane okno cca 2,5 x 0,9 m.






S pozdravom Kristian.
Poděkovali: Jara

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 30. pro 2011 12:58 #8683

  • Zdenda
  • Offline
  • SUPER SPECIALISTA
  • SUPER SPECIALISTA
  • Andy
  • Příspěvky: 1342
  • Obdržená poděkování 2762

Jara napsal: Zdendo,jestlipak je sousedka alespoň mladá a hezká?????????????????,


**********************************************************************

Malá, škaredá, nos, do kterého nenaprší.
Takže i já jsem na tom asi měl svůj podíl, protože jsem po ní zálibně nekoukal.
Naštěstí jsem se před 4 roky přestěhoval z jeseníků k Brnu a vloni jsem na garáži nechal firmou zbudovat dřevolexaňák, ale už jsem (co se týká stavebního povolení) neponechal nic náhodě.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 30. pro 2011 12:35 #8682

  • ILPAZK
  • Avatar uživatele ILPAZK
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 495
Nevím, jak ta Zdendova, ale moje je povahou a činy asi rodná sestra té jeho (musel jsem dělat skleník dál od plotu a menší, abych nepotřeboval souhlas). A vzhledově? Mám ji spojenou s Erbenem - Polednice (o berličkách, hnáty křivé, pod plachetkou osoba ... ).
PS: ten zákon je teď mírnější, skleník do asi 16 m2 už se snad ani nemusí hlásit, když není u plotu ...
Pavel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 30. pro 2011 12:04 #8681

  • Jara
  • Offline
  • SUPER SPECIALISTA
  • SUPER SPECIALISTA
  • Příspěvky: 2020
  • Obdržená poděkování 7423
Zdendo,jestlipak je sousedka alespoň mladá a hezká?????????????????,

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 30. pro 2011 11:53 #8680

  • Zdenda
  • Offline
  • SUPER SPECIALISTA
  • SUPER SPECIALISTA
  • Andy
  • Příspěvky: 1342
  • Obdržená poděkování 2762
Kolikrát právě až na těchto problémech zjistíš jakého toho souseda vlastně máš.
Pak už je ale většinou pozdě.
Já si požádal v totalitě v průběhu betonování základu.
Soused dostal obsílku od stavebního úřadu, zda se stavbou souhlasí a sousedka se tam telefonicky zeptala proč se jí ptají, když stavba byla zahájena.
To, že jsem dostal 2000,-Kč pokuty mi tolik nevadilo jako to, že mi zastavili práce na betonování.
Ten základ se už pak nikdy nespojil a skleník jsem nedostavěl.
Byl to totiž skleník ve velkém svahu a beton tvořil spodní část skleníku v zemi na jedné straně.
Sousedům naprosto nemohl vadit, protože byl ze severní strany a ještě ve svahu pod nimi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Zdenda.

Re: Stavby pro kaktusy 30. pro 2011 09:17 #8678

  • lindsei
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 255
  • Obdržená poděkování 490
Spíše mám šikovného otce,ale určitě bych to zvládnul postavit i sám :woohoo: Ty okna se samozřejmě otvíraj celé,ale některé mají i větračku,myslím,že na každé straně jsou dvě větrací.Mrzí mě ale,že jsme nějakým způsobem nevymyslely větrací okno ve streše,přeci jen jde teplo nahoru :dry: Ale i tak si myslím,že o proudění vzduchu tam nebude nouze :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 30. pro 2011 08:03 #8677

  • Zdenda
  • Offline
  • SUPER SPECIALISTA
  • SUPER SPECIALISTA
  • Andy
  • Příspěvky: 1342
  • Obdržená poděkování 2762
No pokud jsi to dělal sám, tak jsi šikovný, to se musí nechat.
Trošku jsem jen přemýšlel, zda nebude na závadu, že otvírat budeš celé okno, pokud tedy jsou boční okna otevíratelná.
Možná to chtělo nechat po výšku stolů, tedy asi polovinu výšky oken napevno.
No ale to uvidíš časem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 29. pro 2011 22:31 #8674

  • Aleš
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
  • Příspěvky: 40
  • Obdržená poděkování 19
Teda domeček vypadá dost pěkně. Ty okýnka mají kličky, tak přepokládám, že půjdou otvírat, to se v létě hodí. Metr vysoký stůl mi přijde dost, pokud tedy nejsi vysloveně habán. Když to vezmeš, že se musíš natáhnout ještě 90 cm přes stůl, abys dosáhl na kytky vzadu. Já mám takový stolový pařeniště s hloubkou 90 a výšku stolu 85 cm. Srovnej to s psacím stolem, ty jsou taky tak 80 cm. Podle mě to úplně stačí.
Když jsou ty okna až dolu, to by mohlo růst něco i na zemi, nějaký to světlo tam bude. Super, těším se na zkušenosti s pěstováním. Zdar a díky, že ses podělil s nápadem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 29. pro 2011 20:10 #8672

  • lindsei
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 255
  • Obdržená poděkování 490
Tak s touhle otázkou jsem docela nepočítal :ohmy: Tady to s povolením nikdo ňák neřeší,tak jen doufám,že se na nás nepřijde :whistle: Tak to nikde neříkejte nebo mám po kaktusech ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 29. pro 2011 18:04 #8671

  • Zdenda
  • Offline
  • SUPER SPECIALISTA
  • SUPER SPECIALISTA
  • Andy
  • Příspěvky: 1342
  • Obdržená poděkování 2762
B) Lindsei - jak dlouho ti trvalo, než jsi vyřídil stavební povolení?;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 29. pro 2011 17:07 #8670

  • Jara
  • Offline
  • SUPER SPECIALISTA
  • SUPER SPECIALISTA
  • Příspěvky: 2020
  • Obdržená poděkování 7423
Tak to čučím,moc pěkné.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 29. pro 2011 16:35 #8667

  • lindsei
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 255
  • Obdržená poděkování 490
Nedostatek místa a sem tam nějaké ty hádky (kvůli rajčatům,paprikám a atd..) s otcem.Jsem byl donucen vystavět si svůj vlastní skleník,čistě jen na kaktusy.Jelikož mám ochotného kamaráda oknaře,tak nebyl problém sehnat stará zachovalá okna i s rámy,asi bude mít někdo vítky na tenhle zvolenej matroš :cheer: ale náš starej skleník,byl postaven na stejnej způsob a i po skoro 30letech stojí :woohoo: ..Dneska jsem řešil výšku polic(stolů),ale pořád ještě nejsem rozhodnutej.Věděl by jste někdo,jaká je zhruba optimální výška stolů? nebo spíš jak to řešíte vy,mě by asi vyhovovala výška kolem metru,při tom šíře bude 94cm z osb desek,takže ještě musím řešit,jak vyzrát na vlhkost,aby ty desky taky dlouhodobě vydržely :huh: Chtěl jsem dát plech,ale to by bylo finančně náročnější.

Přidám pár foto,aby jste viděli můj výtvor :whistle:
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.


Ještě to chce pár kosmetických úprav,ať se na to dá z venku koukat :blink:
Poděkovali: miro, horizontik, Kristian, Dave

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 17. čvn 2011 11:46 #3490

  • ORGAC
  • Avatar uživatele ORGAC
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
  • Příspěvky: 29
  • Obdržená poděkování 32
jmusil napsal:Jo Orgacu, stačí jednoduchý věci a kaktousky rostou.

To jo.Ale není nad to si to všecko pěkně odzkoušet.:)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od ORGAC.

Re: Stavby pro kaktusy 17. čvn 2011 08:55 #3481

  • Farrael-Sama
  • Avatar uživatele Farrael-Sama
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 713
  • Obdržená poděkování 474
Jojo stěnu jsem nechal tak jak je schválně. Ono je to díky sklonu parapetu stejně nakloněné ke sluníčku, takže o slunko nouze není, spíš je dobře, že se to ještě stíní. Sluníčko je teď dost vysoko, takže kdybych ještě nestínil extra síťkou co rozptyluje ty sluneční paprsky trochu tak se spálej stejně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Stavby pro kaktusy 16. čvn 2011 21:28 #3458

  • jmusil
  • Avatar uživatele jmusil Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 2020
  • Obdržená poděkování 2625

ORGAC napsal: U mě je to takhle. Vlastně už není,vše jsem již převezl do mírnějších podmínek.Moc to na zahradě připalovalo.Přeci jenom,jsou to semenáčci.:)

Jo Orgacu, stačí jednoduchý věci a kaktousky rostou. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.583 sekund
Powered by Kunena fórum
   
Copyright © 2026 Klub kaktusářů Plzeň. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.