Výytava KK Plzeň se koná 8-12.6.2024 v Plzni na prostranství U Zvonu Pozvánka ZDE

Dne 10. května 2024 byl zveřejněn nový Zpravodaj Klubu kaktusářů Plzeň 3/2024

   
Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Vše o množení kaktusů a sukulentů.

Téma:

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 12. pro 2022 21:17 #75560

  • Petr Z.
  • Avatar uživatele Petr Z.
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 513
  • Obdržená poděkování 2228
Roste to jako z vody. Kdy jsem to psal, v říjnu? V půlce? Tak dva měsíce uběhly...výsevník, tam teplota 28-30, voda občas z kohoutku. Už se ani neprcám s tím, abych to dával aspon do konvičky...prostě to pustím jak to teče...voda je teplá. Pocitově, aby to nespálilo ruce, ale aby to bylo teplé! A světe div se, ono to roste jak smyslů zbavený...už hledám, do čeho to zase "přepikýruju", spíš přendám. Protože tohle je "lazy metoda". Někteří řeknou, že to mám nafouklé jako okurky. No a? Jak začne sezona, ono se to dá na balkon a vítr, déšť, slunce silnější než má většina z vás v polykarbonátech a ony budou za dva měsíce vypadat jak dva roky trápený v klasické výsadbě Hlavně se s tím moc nesrat...ale jde i o to, že tohle je na rozdání děckám ve školce a jako bonus ke vstupence na výstavě. Nemám ambice s tím vyhrát soutěž krásy na téma "vypěstuj si svůj vlastní import". To dělám s jinýma kytkama

Tak pěkné koukání Jo a ještě k těm mezerám mezi přepikýrovanými kytkami. Máte pravdu, o tom žádná, ale všimli jste si, že tady zase nejsou? Vony ty kytky v tej misce cestujou mrchy...jako bych přesazoval aztekia ostrůvková metoda říkal Myšák...holt, člověk se musí učit na tom jedodušším

Jen tak pro pobavení. Včera jsem se trošku nudil a řekl jsem si, že přepikýruju kelímek mammillarii. No, když jsem ho viděl, tak jsem hned věděl, že jsem si stanovil příliš ambiciozní cíl a tak jsem si ho dal k už odrostlejším, asi dva a něco let starým semenáčkům a přemýšlel, jestli ještě nepočkat. Jak už se to rozháže do šestek a zakoření to tak se s tím pracuje krásně. Taky se to krásně zalévá. Mám to v takovém zeleném tácu. Naliju 2cm vody a než oběhnu balkon je to vypité. Doleji opět 2cm vody a nechám do vyschnutí. Když to roste, zalévám tak 1x týdně systémem "zrovna jsem si všiml". Když to neroste tak stejným systémem nezalévám. Ale do té doby je to pěknej vopruz...no a tak jsem to vyřešil šalamounsky. Vzal jsem kelímek od mascarpone, vzal to, co bylo ve skyru, podsypal, obsypal a zalil   a světe div se, vono to fungovalo   tadáááá....

Ale prej nejsem línej, prej sem energeticky efektivní, což v dnešní energetické krizi může být evoluční výhoda. Práci čest



Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 19. říj 2022 11:47 #75399

  • Petr Z.
  • Avatar uživatele Petr Z.
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 513
  • Obdržená poděkování 2228
Jen tak pro pobavení. Včera jsem se trošku nudil a řekl jsem si, že přepikýruju kelímek mammillarii. No, když jsem ho viděl, tak jsem hned věděl, že jsem si stanovil příliš ambiciozní cíl a tak jsem si ho dal k už odrostlejším, asi dva a něco let starým semenáčkům a přemýšlel, jestli ještě nepočkat. Jak už se to rozháže do šestek a zakoření to tak se s tím pracuje krásně. Taky se to krásně zalévá. Mám to v takovém zeleném tácu. Naliju 2cm vody a než oběhnu balkon je to vypité. Doleji opět 2cm vody a nechám do vyschnutí. Když to roste, zalévám tak 1x týdně systémem "zrovna jsem si všiml". Když to neroste tak stejným systémem nezalévám. Ale do té doby je to pěknej vopruz...no a tak jsem to vyřešil šalamounsky. Vzal jsem kelímek od mascarpone, vzal to, co bylo ve skyru, podsypal, obsypal a zalil   a světe div se, vono to fungovalo   tadáááá....

Ale prej nejsem línej, prej sem energeticky efektivní, což v dnešní energetické krizi může být evoluční výhoda. Práci čest



Poděkovali: Husi, horizontik, peri, martin5791, zabzakus, Host, Makku

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Petr Z..

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 10. říj 2022 21:21 #75362

  • JakubCh
  • Avatar uživatele JakubCh
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 230
  • Obdržená poděkování 1201
Už sa tu moje rastliny, resp. druhy opakujú, ale tie tŕne, hlavne lobivií, sú zo všetkých najvýraznejšie.
L. haematantha WR 165, Cachi, Molinos, Salta, ARG

L. ferox WR 209, 4100m, V od Oruro, Potosí, BOL
 
L. schieliana WR 207, 3000m, Consata, La Paz, BOL
 
E. canus Solitario, TX, USA
 
W. gladiata JV 561, 0,5 km od križovatky R 4/R 31, Salto, UY
Přílohy:
Poděkovali: josska, horizontik, Jara, belinda, peri, jageno, pavelp, Štefan, martin5791, zabzakus, Host, Sanco, csad, Makku, iconmaster

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od JakubCh.

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 20. čvn 2022 09:36 #74812

  • Petr Z.
  • Avatar uživatele Petr Z.
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 513
  • Obdržená poděkování 2228
Na brněnské výstavě jsem si všiml zajímavého, co do úspěšnosti, výsevu strombocactusů. Neříkám, že je to způsob nový...ale pro mě byl zajímavý.
Už mi tento způsob doporučoval další kaktusář z Brna co se týče výsevů M. luethyi. Mohlo by to fungovat na spoustu dalších rostlin jejichž alfou a omegou je čas...







I u Astrophyt to jde, ale pro tyto snadno klíčící a dobře rostoucí druhy jsou účinnější metody než samovýsev k patě matky...
Všimněte si, jak trny "objímají" semenáčky...jako by je matka držela ve své náruči...jako v kriminále!

Poděkovali: horizontik, belinda, DrTom, pavelp, martin5791, zabzakus, renato, Sanco, Makku, FOXXX, Vašek3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Petr Z..

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 09. čvn 2022 17:28 #74685

  • FOXXX
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 191
  • Obdržená poděkování 1987
      Nikdo semenáčky yavia cryptocarpa nenabízíte, tak nezbývá, než se o ně snažit sám. Semínka přibývají taky pomalu, tak ty výsevy nejsou z nejpočetnějších ?  
Přílohy:
Poděkovali: josska, Míla, horizontik, devro, Jirka, Jara, dodo, peri, pavelp, Štefan, martin5791, zabzakus, Host, Sanco, Sedmi, csad, Petrr, Makku, Petr Z., Beny, Vašek3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od FOXXX.

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 05. čvn 2022 10:16 #74640

  • Vašek3
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 105
  • Obdržená poděkování 1287
Zatoulané semínko Astrophyta 
Přílohy:
Poděkovali: horizontik, Jara, Štefan, sbírka, martin5791, Sanco, nosferatu, EvaR, PCali

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 07. kvě 2022 09:31 #74457

  • Market
  • Avatar uživatele Market
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
  • Neználek
  • Příspěvky: 53
  • Obdržená poděkování 138

Takhle to dopadne, přátelé, když si budete povídat jen s jedním semenáčkem a ne se všemi. 
Taky je myslím vidět, se kterou si povídám:) 
Přílohy:
Poděkovali: horizontik, belinda, Sanco, Makku, PCali, Vašek3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 29. dub 2022 22:03 #74413

  • JakubCh
  • Avatar uživatele JakubCh
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 230
  • Obdržená poděkování 1201
Sú na parapete, ktorá je južne orientovaná, večer, resp. v noci neprisvetlujem. Čo som mal výsevy vnútri minulý rok, tak som ich vysieval o cca 1 a pol mesiaca neskôr (prelom apríla, mája) ako tento rok, prihnojil som ich tak 3-4 krát a niektoré druhy sa vytiahli do jesene. Takže asi by som sa priklonil k Jirkovej rade. Však, každý má iné podmienky, skúsim a uvidím. Ďakujem za názory .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 29. dub 2022 16:08 #74411

  • Jirka
  • Avatar uživatele Jirka
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Příspěvky: 1279
  • Obdržená poděkování 4055
No myslím si,že na tom vnitřním parapetu mají málo světla a pokud je bude Jakub  "krmit" vodou,případně hnojivem,tak z nich do podzimu budou ty nudle...Ale možná ne, neznám podmínky, kde je Jakub má.....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 29. dub 2022 12:53 #74409

  • Štefan
  • Avatar uživatele Štefan
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 731
  • Obdržená poděkování 4090

Když je necháš na vnitřním parapetu okna do podzimu nebo jara příštího roku, budeš z nich mít nudle.....
 
Pokud tam budou do podzimu a pak se zazimují, nevidím důvod, proč by z nich měly být nudle.
 

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.202 sekund
Powered by Kunena fórum
   
Copyright © 2024 Klub kaktusářů Plzeň. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.