Sbírky Klubu kaktusářů Plzeň

Vážení příznivci kaktusů, ku příležitosti konání sympozia o kaktusech "Plzeňského kaktusářského kolokvia" vznikla myšlenka, umožnit našim návštěvníkům prohlídky skleníků na Plzeňsku. Vznikla sešitová podoba katalogu sbírek, která byla rychle rozebrána. Rozhodli jsme se tento katalog průběžně doplňovat, aktualizovat a zveřejnit ho prostřednictvím internetových stránek našeho klubu:


 Adresář plzeňských sbírek si zde můžete stáhnout ve formátu:

Doporučujeme kliknout na odkaz pravým tlačítkem myši a zvolit volbu: Uložit cíl jako... a poté uložit soubor na Váš pevný disk

Kaktusářská turistika se stala už odpradávna nedílnou součástí našeho spolkového života. Snad každý klub pořádá každoročně zájezdy do jiných oblastí. Tato zvýšená aktivita klade větší nároky na vlastní organizaci i na kaktusáře organizátory. A právě těmto bychom chtěli usnadnit kaktusářský život vydáním tohoto e-katalogu.

Následující stránky by měly sloužit k ulehčení organizace návštěv u nás. Nabízíme Vám tímto možnost, uspořádat si návštěvy dle vlastních představ a předkládáme Vám potřebné údaje.

Tento adresář svým rozsahem nemůže nahrazovat mapu, ale má dopomoci k "dokufrování" na místě. Věřím, že obce mimoplzeňské najdete v autoatlasu, který má jistě každý v autě. Plzeňské čtvrti najdete v mapě Plzně, kterou je možno za levný peníz zakoupit u každé čerpací stanice. Tento výdaj nebude jistě sloužit jednoúčelově, ale věříme že mapu použijete i v budoucnu, kdy navštívíte kaktusáře na Plzeňsku.

Těšíme se na návštěvu všech kolegů s čistými, přátelskými úmysly! Ať se Vám u nás líbí.

Klub kaktusářů Plzeň