Dne 16. března 2024 byl zveřejněn nový Zpravodaj Klubu kaktusářů Plzeň 2/2024

   
Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Vše o kaktusech - pěstování, systematika, množení, aranžování a v neposlední řadě obdivování.
  • Strana:
  • 1

Téma:

dotaz na zimování 22. říj 2016 14:22 #52374

  • milanek
  • Avatar uživatele milanek
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
  • nejsem otrok své vášně
  • Příspěvky: 123
  • Obdržená poděkování 612
Běžný úděl rostlin u pěstitelů (vznešeně řečeno), kteří si koupí kaktus, který se jim momentálně líbí a až následně řeší péči o něj. Souhlasím s Vodičkou, že nemá smysl měnit dosavadní péči-nepéči. Radko, gratuluji ti k mimořádnému výkonu,že jsi bílého grusona dokázala udržet tak dlouho! Tvé příští kaktusy si jistě už budeš pořizovat s ohledem na tvé podmínky pěstování. Je mnoho kaktusů, které můžeš dopěstovat do krásy a které ti budou dělat dlouhodobě radost. Přijď se podívat na schůzi kaktusářů, uvidíš nádherné obrázky kaktusů a můžeš se osobně zeptat zkušenějších.
Poděkovali: horizontik

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

dotaz na zimování 21. říj 2016 19:09 #52371

  • Vodička
  • Avatar uživatele Vodička
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 4014
Podle mě jde o Echinocactus grusonii a je celoživotně pěstovaný v ne zrovna optimálních podmínkách bez rozlišování ročních období. Ale už toho zažil hodně a bojuje dál. Jak se říká, starého psa novým kouskům nenaučíš a tak bych ho přes zimu netrápil změnou stanoviště, na které je zvyklý, a začal bych až zjara výběrem vhodného slunného místa. Může to být hniloba, ale také jen reakce na změnu prostředí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

dotaz na zimování 21. říj 2016 18:21 #52370

  • Štefan
  • Avatar uživatele Štefan
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 731
  • Obdržená poděkování 4090
Nevídím to úplně dobře, ale zdá se mi , že opravdu směřuje do věčných lovišť - zdá se mi, že spodní polovina odhnívá - dá se to zjistit, pokud pohýbete vrchem, uvidíte, zda se úplně neviklá u povrchu půdy. Důvodem mohl být vlhký substrát po přemístění do zimoviště, popř. čerstvé přesazení do nevhodné půdy s poraněnými kořeny. Ale třeba jenom špatně vidím (nicméně pokud by to byla pravda, k záchraně kaktusu by pomohlo pouze radikální seříznutí do zdravé tkáně s následným zakořeněním na sucho).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Štefan.

dotaz na zimování 21. říj 2016 17:47 #52369

  • Fau
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
  • Příspěvky: 1
  • Obdržená poděkování 0
Dobrý den, mám asi 15 letý kaktus, který nikdy nekvetl a nikdy jsem ho nezimovala. Letos jsem byla na výstavě kaktusů a dostala letáček, jak se o něj starat. bydlím v paneláku, tak jsem vyzkoušela dát kaktus do tmy do kumbálu na chodbě. Po asi 14 dnech se mi zdá, že se začíná svrašťovat a reznout spodní bodliny. Mám o něj starost, zda tu zimu takto přežije. Můžete mi napsat názor na to, zda toto je vpořádku a zda během zimy dochází k nějakému úbytku těla kaktusu- pravděpod. vypařením vody? Nemám ho vůbec za celou zimu zalít? díky moc za radu,Radka z Plzně

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Fau.
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.191 sekund
Powered by Kunena fórum
   
Copyright © 2024 Klub kaktusářů Plzeň. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.