Dne 16. března 2024 byl zveřejněn nový Zpravodaj Klubu kaktusářů Plzeň 2/2024

   
Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Vše o kaktusech - pěstování, systematika, množení, aranžování a v neposlední řadě obdivování.
  • Strana:
  • 1

Téma:

Mexické miniaturky 23. dub 2020 16:01 #68198

  • Petrr
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 237
  • Obdržená poděkování 3143
Blossfeldia fechseri




Přílohy:
Poděkovali: josska, Míla, dodo, peri, jageno, HonzaC, Štefan, martin5791, zabzakus, Host, Sanco, apsarok, Sedmi, csad, 10ník, Makku, Stenly, nosferatu, Jirous

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Mexické miniaturky 13. srp 2019 13:27 #65290

  • dodo
  • Avatar uživatele dodo
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 860
  • Obdržená poděkování 7103
Možná před 8-10 lety jsem si koupil Blossfeldii liliputanu - roubovanou na velkou placku opuntie. Nelíbilo se mi to, ale jiná možnost nebyla. Po několika letech roub blossfeldie chytl hnilobu, ale podařilo se mi zdravou část přeroubovat a květináč se zbytkem opuntie (ale i se spoustou napadaných semínek) skončil pod parapetem. Když jsem se ho chystal vyhodit, všiml jsem si několika droboučkých vyklíčených rostlinek a tak jsem je zkusil dál pěstovat, 2x týdně jsem je rosil a u pahýlu staré opuntie se jim evidentně dařilo. Ve velikosti ani ne jeden centimetr rostlinky začaly kvést a kvetou po celou sezonu, vždy po zalití, které dostanou tak jednou z měsíc. Při dobrém pohledu jsou na fotce vidět klíčenci různého stáří a velkosti. Největší blossfeldie jsou tak cca 5 let staré o průměru cca do 1,5cm

Přílohy:
Poděkovali: josska, Míla, devro, Jara, Tom, jenda, peri, DrTom, HonzaC, Kubik88, Štefan, sbírka, Vodička, Kolínek, maoor, martin5791, zabzakus, Sanco, Sedmi, csad, 10ník, Petrr, Stenly

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Mexické miniaturky 28. čvn 2016 20:56 #50790

  • martin5791
  • Avatar uživatele martin5791 Autor tématu
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 591
  • Obdržená poděkování 3034
Blosfeldia liliputana f. cynthyformis



Přílohy:
Poděkovali: Jara, belinda, Vodička, jonathane, Petrr

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.084 sekund
Powered by Kunena fórum
   
Copyright © 2024 Klub kaktusářů Plzeň. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.