Dne 16. března 2024 byl zveřejněn nový Zpravodaj Klubu kaktusářů Plzeň 2/2024

   
Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Když kytky ochoří.
  • Strana:
  • 1

Téma:

Kaktusy odpadlé od kořenů? 31. srp 2022 20:24 #75195

  • Petr Z.
  • Avatar uživatele Petr Z.
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 511
  • Obdržená poděkování 2225
Kořeny uhnily. Žádná věda. Zřejmě proto, že jsi to přesadil a zalil. Jeden se s tím popral se ctí, ostatní ne. 

Pokud jsou spodky gumové jsou jen dehydrované. Pokud jsou měkké jako shnilé brambory jsou shnilé jako ty brambory a nebude jim pomoci.

Těm gumovým pomoci je. Očisti spodky těch kaktusů o koteny. Odrbat rukama, ostříhat nůžkama. Postav je do prázdného květináče bez substrátu a nech je tam stát dokud neuvidíš čekací kořínky (14 dní, měsíc, dva ...neděs se,když tam ještě v listopadu nebudou). Pak je zasaď a za 14 dní opatrně zalej. Ale je září. Takže s tím sazenim to udělej jak píšu, ale vodu tak v dubnu. 

Ale vzhledem k tomu, co to je, dle fotek bych na tvém místě dojel příští víkend na plzeňské kolokvium. Tam někomu ty kaktusy ukázal a rovnou se zeptal, jestli by se nenašel jeden dva jiné kaktusy, co by ti dělali radost. Sázím na to, že se něco najde ??
Samozřejmě dojeď v pátek. V sobotu už je jen burza a přednášky ??


​​​

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Petr Z..

Kaktusy odpadlé od kořenů? 31. srp 2022 16:24 #75194

  • Soda
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0
Mám čtyři malé kaktusy, které jsem kdysi koupil v květinářství (tak trochu na blind). Letos na jaře jsem je přesadil do velkého květníku, protože v malý začaly převažovat. Ježe během prázdnin se tři z nich začaly divně naklánět. Myslel jsem, že je to tím, že úplně neprokořenili substrát a jak si to sedá, tak se vlastní vahou naklánějí. Jenže od začátku srpna se o sebe začali až opírat a dnes jsem si všiml, že jeden se odspodu začíná ztenčovat. Opatrně jsem za něj vzal a zjistil jsem, že dolní část je úplně měkká, jako gumová a zbylé dva nemají žádné kořeny (za první jsem jemně zatahal a zdá se, že v substrátu drží). Chvíli jsem hrabal v substrátu a zbytky kořenů jsem v něm našel, prostě jako by jim samovolně odpadly. Čtvrtý, nejmenší ale nejeví žádné podobné nedostatky, normálně stojí v substrátu, stále stejný tvar, hezky zelený. Co se těm třem mohlo stát a dá se s nimi něco dělat? Prý když se seříznou, tak by mohli pustit nové kořeny a nově zakořenit, jde to nějak a případně jak se to dělá? Děkuji.
 
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Jirka.
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.114 sekund
Powered by Kunena fórum
   
Copyright © 2024 Klub kaktusářů Plzeň. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.