Výytava KK Plzeň se koná 8-12.6.2024 v Plzni na prostranství U Zvonu Pozvánka ZDE

Dne 10. května 2024 byl zveřejněn nový Zpravodaj Klubu kaktusářů Plzeň 3/2024

   
Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Pěstování kaktusů a sukulentů - jak na to, výměna zkušeností a poznatků.

Téma:

Substrát 20. úno 2019 07:29 #62684

  • Henry
  • Avatar uživatele Henry
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 2541
  • Obdržená poděkování 6772
Forestina možná nemusí být špatná alternativa. Koneckonců, jsou to taky Němci. Možná jste ale nezvolili ten správný typ "zahradnický". Co třeba zkusit SF1, ten by měl být jemný: www.forestina.cz/produkt/profi-substrat-pro-vysev-958

Letos máme přislíbenou účast Forestiny na kolokviu. Pokusím se domluvit, aby přinesli i vzorky substrátů.
Poděkovali: josska, Láďa, zabzakus, Stenly

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Henry.

Substrát 19. úno 2019 22:21 #62678

  • Peka
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 13
  • Obdržená poděkování 12
Díky za zprávu! Mám však dojem, že jsi asi neměl zrovna štěstí při nákupu, vypadá to na dost špatně a dlouhodobě skladovaný artikl (plíseň, zatuchlina). Ten hrubě úlomkovitý binec v pořízeném balení je asi dílem zhoršené kvality v určitém období (???). Možná je to stejná historie jako s tolik v minulosti propagovaným substrátem Soběslav B? Tak co, asi se dáme na ten Gramoflor nebo v poslední době dost kupovaný substrát výsevní květinový. :(
Poděkovali: 10ník, plinha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Substrát 19. úno 2019 19:13 #62672

  • Kubik88
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
  • Příspěvky: 57
  • Obdržená poděkování 140
Zdravím. FORESTINA - Substrát zahradnický jsem zrovna dnes radši nasypal do skleníku na rajčata. Substrát obsahoval dost značné množství hrubých částí (nerozložené větve, části rostlin atd.). Navíc byl hned po otevření cítit plísní. Zkusil jsem ho i prosít přes síto 3mm a odhadem tak 80% zůstalo v sítu. Za mě rozhodně NEDOPORUČUJI.
Poděkovali: Henry, 10ník, Peka, plinha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Substrát 19. úno 2019 18:42 #62670

  • Peka
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 13
  • Obdržená poděkování 12
Zdravím všechny přítomné znalce substrátů! Máte někdo praktickou zkušenost a nějaké pozitivní výsledky se substrátem FORESTINA - Substrát zahradnický???
Stručně z prodejní informace:
pH 4,5 - 6,5
Udržuje kyprost a vzdušnost půdy.
Zlepšuje využití slunečního tepla.
Urychluje zakořeňování.
Lze použít pro přesazování květin do balkónových a okenních truhlíků.
Obsahuje minerální hnojivo NPK na 6 týdnů.
Cena: 70 l (cca 23 kg)/ =125,- až

=145,- Kč v eshopech s pěstitelskými poptřebami.
Prodejce to velmi chválil (to dá rozum, jde přece o kšeft). Podle obecné charakteristiky výrobce se mně to jeví jako kvalitní a finančně méně náročná alternativa substrátu Gramoflor. Nemám v okolí žádného zahradníka, který by poradil nebo odradil. Díky předem za vaše názory!!! Ať se daří!!! :?:
Poděkovali: Henry, plinha, Stenly

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Peka. Důvod: Příloha foto

Substrát 18. úno 2019 13:46 #62658

  • Henry
  • Avatar uživatele Henry
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 2541
  • Obdržená poděkování 6772
Podle obalu to nepoznáš, on je většinou u všech stejný (modrý nebo zelený). Na boku je vytištěny typ. Pokud bys to bral od Sinca, zkusil bych asi tenhle:
Gramoflor Pikýrování/sázení P9 s jílem 70l, Kód: 356110 Netuším ale jaká je to frakce.
Od zahradníka je to nejlepší, oni to mají za jiné ceny. Třeba má ještě jiné typy. Jarda Šnicer myslím kupuje "Speciální výsevní substrát pro květiny".
Více info zde:
www.substraty.info/
Poděkovali: Stenly

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Henry.

Substrát 18. úno 2019 13:18 #62657

  • Stenly
  • Avatar uživatele Stenly
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 530
  • Obdržená poděkování 4427
Henry.... díky! :Y:
Pokud jsem dobře hledal,tak ten první by měl být ten na obrázku. Ten zahradník u nás údajně bere taky občas Gramoflor,dnes jdu okolo tak ho zkusím.... ;).....tedy zatím toho zahradníka,zda by nebyla možnost.... :woohoo:

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Stenly.

Substrát 18. úno 2019 11:04 #62654

  • Henry
  • Avatar uživatele Henry
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 2541
  • Obdržená poděkování 6772
Aktuálně používám:
Topf/Pikier + TonXL + Fe - pikýrovací, struktura střední, 80 % bílé rašeliny, 20 % černé rašeliny, 1 kg PG-mix hnojivo (14-16-18 + mikroprvky), Radigen, + železo. Substrát obsahuje jíl TonXL, 90 Kg/m3).

Mám ještě tento:
Tray 60/40 - výsevní, struktura velmi jemná, 60 % bílé rašeliny, 40 % černé rašeliny, 0,8 kg PG-mix hnojivo (14-16-18 + mikroprvky), Radigen.

Tenhle používám jen na řízkování:
PAPERPOT SPEZIAL+PERL+MO - speciál výsevní, struktura jemná, složení bílá rašelina 20 %, kokosové vlákno 50%, perllit 50%, MO - Trichoderma harzianum, PG – Mix (14-16-18) 0,8 Kg/m3 + mikroprvky.

Substráty beru od místního zahradnictví (neprodejné), protože jinak k sehnání moc nejsou, nebo jsou drahé. Pro kaktusy by se dalo pořídit i lepší, ale oni berou jenom tyhle. Dají se objednat, ale jen paletové množství.
Poděkovali: Stenly, nosferatu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Henry.

Substrát 17. úno 2019 21:00 #62652

  • Stenly
  • Avatar uživatele Stenly
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 530
  • Obdržená poděkování 4427

Henry napsal:

Stenly napsal: Tak žádná reakce, zkušenosti.... :?: ;)
No nic, dnes jsem se pustil do přípravy a míchání svého substrátu na přesazování. Mé počáteční nadšeni z tohoto RS 2, kdy jsem rozdělal pytel a kouknul jen na povrch, rychle opadlo. Je hodně lehký, přijde mi to jak kokosové vlákno, bordelu je v tom taky dost, kamínky atd. Takže přesávání.... nakonec jsem ho míchal 1:1 s béčkem, na zkoušku. Ale mám pocit, že zůstanu u osvědčeného -Soběslav B.

Moji zkušenost s RS II už jsem kdysi psal. Obecně zn. Agro moc nemusím. Soběslav už taky nepoužívám. Je to sice levný, ale kvalita tomu odpovídá. Aktuálně používám Gramoflor. Dobrý je i Klasmann.


Henry, prosím tě, jaký ten Gramoflor používáš , (foto)? Už jsem po něm taky koukal, ale je jich hodně....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Substrát 17. úno 2019 20:37 #62651

  • Henry
  • Avatar uživatele Henry
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 2541
  • Obdržená poděkování 6772

Stenly napsal: Tak žádná reakce, zkušenosti.... :?: ;)
No nic, dnes jsem se pustil do přípravy a míchání svého substrátu na přesazování. Mé počáteční nadšeni z tohoto RS 2, kdy jsem rozdělal pytel a kouknul jen na povrch, rychle opadlo. Je hodně lehký, přijde mi to jak kokosové vlákno, bordelu je v tom taky dost, kamínky atd. Takže přesávání.... nakonec jsem ho míchal 1:1 s béčkem, na zkoušku. Ale mám pocit, že zůstanu u osvědčeného -Soběslav B.

Moji zkušenost s RS II už jsem kdysi psal. Obecně zn. Agro moc nemusím. Soběslav už taky nepoužívám. Je to sice levný, ale kvalita tomu odpovídá. Aktuálně používám Gramoflor. Dobrý je i Klasmann.
Poděkovali: Stenly

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Substrát 17. úno 2019 17:19 #62644

  • Stenly
  • Avatar uživatele Stenly
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 530
  • Obdržená poděkování 4427
Tak žádná reakce, zkušenosti.... :?: ;)
No nic, dnes jsem se pustil do přípravy a míchání svého substrátu na přesazování. Mé počáteční nadšeni z tohoto RS 2, kdy jsem rozdělal pytel a kouknul jen na povrch, rychle opadlo. Je hodně lehký, přijde mi to jak kokosové vlákno, bordelu je v tom taky dost, kamínky atd. Takže přesávání.... nakonec jsem ho míchal 1:1 s béčkem, na zkoušku. Ale mám pocit, že zůstanu u osvědčeného -Soběslav B.
Poděkovali: nosferatu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Stenly.
Vygenerováno za 0.526 sekund
Powered by Kunena fórum
   
Copyright © 2024 Klub kaktusářů Plzeň. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.