Dne 16. března 2024 byl zveřejněn nový Zpravodaj Klubu kaktusářů Plzeň 2/2024

   
Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Pěstování kaktusů a sukulentů - jak na to, výměna zkušeností a poznatků.

Téma:

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 24. srp 2021 22:08 #73412

  • panKrbec
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 90
Díky moc za cenné rady! Kaktusy dostaly dneska zálivku. V té příští dostanou hnojivo. A myslím, že přes zimu budu připravovat zakrýt na další okno které osázím. 

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 24. srp 2021 19:40 #73409

  • Ota
  • Avatar uživatele Ota
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 395
  • Obdržená poděkování 2670
PanKrbec: Teď mají kaktusy po letní stagnaci druhé období růstu (když noční teploty klesly cca na 15 °C a níže). Zaléval jsem minulý týden ve středu zálivkou s VITALITY KOMPLEXEM (zalévám "na list" ... tj. kropím - pro jistotu o trochu nižší koncentrací než uvádí výrobce). Koncem tohoto týdne (když bude pod mrakem a nejlépe pršet) zaleju znovu s KRISTALONEM (Květ a plody) a pak cca v půlce září, na konci září a v půlce října (podle toho, jak to podle počasí vyjde) ještě zaleju před zimním klidem - tyto tři poslední zálivky s KRISTALONEM (Podzim), který kaktusy dobře připraví na zimu vyzráním pletiv a zkoncentrováním šťáv. Mrazuvzdorné kaktusy si na podzim samy vezmou jenom tolik vody, kolik potřebují. To se týká samozřejmě jenom kaktusů v truhlíku před oknem s překryvem střechy. Na skalce do nich normálně prší a podle situace k tomu dostanou možná jednu zálivku KRISTALONU Podzim - kvůli vyzrání pletiv.
Poděkovali: panKrbec

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Ota.

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 24. srp 2021 06:18 #73404

  • panKrbec
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 90
Je konec srpna. Mám dát kaktusům v těchto dnech poslední letošní zálivku? Naposledy měly vodu na konci června a do teďka klid. 

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 10. čvc 2021 02:29 #73159

  • Ota
  • Avatar uživatele Ota
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 395
  • Obdržená poděkování 2670
Na skalce teď pořád něco kvete. Po tom, co odkvetly albispinusy a neobesseye, vévodí záhonku tato Escobaria vivipara.
 
 
Tatáž kytička při oblevě v letošním únoru
 
Přílohy:
Poděkovali: Mamlas, varček, Míla, Láďa, Jara, belinda, dodo, peri, pavelp, Štefan, martin5791, Host, Sanco, Petrr, Makku, panKrbec

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Ota.

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 10. čvc 2021 02:19 #73158

  • Ota
  • Avatar uživatele Ota
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 395
  • Obdržená poděkování 2670
Dušan: Pokusím se to sepsat. Je to ale potřeba s komentářem. Něco jsou dobře prověřené druhy a něco zase zkouším. Něco taky závisí i na individualitě konkrétních kytiček v rámci druhu a jejich odolnosti proti houbovým chorobám. Nechci používat chemii a spoléhám na přirozenou odolnost. Mrazuvzdornost je při tom samozřejmým předpokladem. Taky je potřeba reagovat na to, jak kytičky (zvláště ty keřovité) ve výsadbě rostou a mohou si následně měnit mikroklima tím, jak si vzájemně začínají stínit ... tyto zkušenosti teprve získávám, ale zdá se, že to je ještě důležitější, než jsem předpokládal. Mikroklima jednotlivých částí skalky teprve poznávám ... a ono se navíc průběžně také mění tím, jak zejména větší kytičky rostou. Něco lze samozřejmě předvídat, ale něco se ukáže až v průběhu. Skalka je i jako celek živý organismus.
Poděkovali: varček, Dušan, Míla, Láďa, Host, Sanco

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 09. čvc 2021 08:21 #73148

  • Dušan
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 308
  • Obdržená poděkování 190
Ota: mohl bys, prosím, napsat, které druhy máš na té nekryté skalce? Děkuji. 

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 08. čvc 2021 19:11 #73137

  • panKrbec
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 90
Dušan: Mám to krátce, ale proti ptactvu a proti tomu aby to kaktusy prolilo při každém dešti to funguje. Ještě mám v plánu ten igelit vyměnit za polykarbonát až nějaký kousek seženu. To sesazování mě napadlo taky, ale doplňoval jsem postupně co jsem sehnal tak jsem byl rád, že ochotni pěstitelé mi něco poslali. Něco se nechytlo atd... A teď to roste tak pěkně, že se mi do toho nechce sahat.  

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 08. čvc 2021 15:03 #73134

  • Dušan
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 308
  • Obdržená poděkování 190
PanKrbec: Díky moc! Je to skvělé řešení a moc hezky provedené. Mám poznámku k těm kytkám: sesazoval bych rostliny jen jednoho druhu, jednak to je přirozenější a jednak praktické, každý druh má trochu jiné požadavky na vodu a substrát.
Poděkovali: panKrbec

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 06. čvc 2021 15:48 #73101

  • panKrbec
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 90
Ano okno je v podstatě na jih, dokud se neschova k večeru za dům svítí na parapet prakticky co vyjde a vyleze nad okolní domy. Je to chycené do podélným odtokových drážek v rámu okna pomocí skoby s metrickým závitem. Mám vytiskle tři takové objimky na 3D tiskárně. Do nich je usazený hliníkový profil, nasunutý horní plastový zámek a prostrčená skoba, která drží zámek a zároveň svírá tu objimku. Šlo by to dát ale i přímo na rám okna a hliníkový profil provrtat skrz. Dřív jsem měl takto udělané laťové držáky truhlíků a místo redukci jsem měl provrtané víčka od pet lahví aby to celé nebylo přímo na rámu okna. Když se dá každá skoba v drážce na jinou stranu nemá se to kam hnout. Tento princip uchycení jsem odkoukal před lety u nějaké firmy co něco podobného vyráběla komerčně.
Přílohy:
Poděkovali: Dušan, horizontik, Štefan, martin5791, Host, Petr Z.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od panKrbec.

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 06. čvc 2021 13:40 #73098

  • Dušan
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 308
  • Obdržená poděkování 190
PanKrbec: mohl bys, prosím, ukázat fotku, jak tam máš připevněnou tu stříšku? Okno je na jih? Díky moc. 

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.288 sekund
Powered by Kunena fórum
   
Copyright © 2024 Klub kaktusářů Plzeň. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.