Dne 10. května 2024 byl zveřejněn nový Zpravodaj Klubu kaktusářů Plzeň 3/2024

   
Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Pěstování kaktusů a sukulentů - jak na to, výměna zkušeností a poznatků.

Téma:

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 12. kvě 2019 22:35 #63750

  • Jirka Zatec
  • Avatar uživatele Jirka Zatec
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 119
  • Obdržená poděkování 666
Gymnocalycium chubutense ex Scheck, černé ploché, -18st.C semena od Mamlase, na skalce 3 roky, předtím v květináči na studni 6 let


Ve skalce přežívají, v květináči na studni, odchází, chcípá to, které je osluněné. Zkrátka, ta jižní strana dříve rozmrzla a zmrzla a ten vždy chcípl.
Echinocereusy a mrazuvzdorné. Furt je málo místa.
Přílohy:
Poděkovali: Ota, pavelp, Kubik88, Štefan, martin5791, Erwin, PetrS, RadekL, zabzakus, Sanco, Sedmi, 10ník, Petrr, plinha, Stenly, nosferatu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 12. kvě 2019 20:26 #63746

  • Jirka Zatec
  • Avatar uživatele Jirka Zatec
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 119
  • Obdržená poděkování 666
Na skalce se dá pěstovat i Jižní Amerika. Několik let zimuji venku Gymno.chubutense ex Scheck a Gymna. bruchii toto noname

na skalce pod krytem 2 zimy a asi se mu tam velmi líbí.
Echinocereusy a mrazuvzdorné. Furt je málo místa.
Přílohy:
Poděkovali: Jirka, peri, Ota, pavelp, Štefan, martin5791, Erwin, PetrS, RadekL, Aesculap, Sanco, 10ník, KWítek Petrželka, Petrr, plinha, Stenly, MichalM

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Jirka Zatec.

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 09. kvě 2019 22:24 #63703

  • Ota
  • Avatar uživatele Ota
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 395
  • Obdržená poděkování 2670
Tady na skalce na zahradě to taky neřeším a zatím dobrý ... Na obrázku skupinka pediocactusů

Přílohy:
Poděkovali: Filip Jelínek, varček, Míla, Chovenes, belinda, dodo, peri, pavelp, Štefan, martin5791, malykaktus, jonathane, Sanco, Sedmi, KWítek Petrželka, Petrr, plinha, Stenly

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Ota.

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 09. kvě 2019 22:10 #63702

  • plinha
  • Avatar uživatele plinha
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 100
  • Obdržená poděkování 238
Rozumím, na zahradě se mi střídají kočky ze sousedství až je mi to nepříjemné, ptáci o nich ale ví a tak jediní, kdo mi z ptačí říše na zahradu chodí, jsou vrabčáci, kteří si našli místo v hustém křoví babykového plotu. Kaktusy mám na parapetu také, ale zatím jsem žádný problém neměl, kočky všechny vyženou, nebo sežerou...

Jo, ale ty sýkory, to vlastně taky znám, jsem včelař, a na jaře sýkory sedají u česna, někdy ťukají zobákem na česno a když vyleze včela, sezobnou ji...
Poděkovali: Ota

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od plinha. Důvod: doplnění informace

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 09. kvě 2019 22:00 #63701

  • Ota
  • Avatar uživatele Ota
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 395
  • Obdržená poděkování 2670
Ano, jsou tam napíchaná párátka proti mladým sýkorkám - jsou hloupé a všechno rozklovou (včetně poupat pediocactusů), a proti sojkám a strakám - nacpou tam všude žaludy a ještě to rozvrtají. Dostatečně hustá párátka je naštěstí odradí. B)

Tady je ukázka, co dovedou mladé sýkorky ... dvojitý vrchol rostliny je výsledem rozklování a rovněž je viditelné další poranění. Píšu o tom rovněž na těchto stránkách. (snímek ze 17.11.2013)

Ten kaktus to naštěstí rozdýchal. Jedinou památkou je to, že má dva vrcholy.
Poděkovali: zabzakus, Sedmi, Petrr, plinha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Ota.

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 09. kvě 2019 20:37 #63699

  • plinha
  • Avatar uživatele plinha
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 100
  • Obdržená poděkování 238
To tam jsou napíchaný špejle proti ptákům? Vidím dobře?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 09. kvě 2019 17:56 #63694

  • Ota
  • Avatar uživatele Ota
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 395
  • Obdržená poděkování 2670
Mrazuvzdorné u mě za oknem začátkem letošního května. Pediocactusy simpsonii vesměs již odkvetly, zatímco knowltonii a paradinei FH 052.5 (vpředu roubované) teprve začaly kvést. Moc teplo ale na ně venku není - tak se otevírají spíš nesměle. Neobesseye se vyzdobily červenými loňskými plody a spolu s viviparami a echonocereusy nasazují poupata.



Přílohy:
Poděkovali: Mamlas, Míla, Calipso, Jirka, Jara, dodo, peri, DrTom, pavelp, Assay, Štefan, pavelmotl, martin5791, Erwin, PetrS, jonathane, zabzakus, Aesculap, Sanco, ludo, Sedmi, KWítek Petrželka, Petrr, plinha, milan mírová, Stenly, FOXXX, nosferatu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 14. dub 2019 18:22 #63329

  • panKrbec
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 90
Díky všem za sdílení zkušeností. Po pročtení tématu jsem prozatím osázel dvě misky. Sehnal jsem osvědčené druhy, tak snad celoroční pobyt na jižním parapetu ve třetím patře vydrží. Myslím, že další misky budou následovat :-)


Přílohy:
Poděkovali: Míla, belinda, Ota, Štefan, zabzakus, Sanco, Petrr, plinha, Stenly

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 17. pro 2017 13:05 #57085

  • Štefan
  • Avatar uživatele Štefan
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 731
  • Obdržená poděkování 4090
Opuntia phaecantha - alespoň tak to bylo na jmenovce v BZ Olomouc. V létě 2015 jsem se byli podívat do Botanické zahrady v Olomouci. Při procházce jsem narazil i na záhonek s výše uvedenými opunciemi. Několik uvolněných článků i plodů se válelo na chodníku a bylo sešlapáváno návštevníky. Tak jsem sebral 1 článek a 2 plody. Ne že bych takto "zachraňoval" pravidelně, ale v tomhle případě mám svědomí opravdu čisté. Článek byl na pokraji života a smrti, plody byly černé, semena v nich rovněž, takže jsem tomu ani moc šancí nedával. Do misky jsem nasypal štěrk s prídavkem zahradní zeminy, na povrch jsem volně položil článek a nechal jsem to volně v polostínu. Na jaře jsem byl příjemně překvapen - takřka mrtvý článek se napil, pustil kořeny a semínka začaly celkem hromadně klíčit.



Takhle to vypadá aktuálně. Článek v loňském roce přidal jeden další, letos ještě 2, semenáčky povyrostly - i když počet se asi lehce snížil. Celoročně venku - bez krytu.


Přílohy:
Poděkovali: varček, Míla, horizontik, Calipso, Henry, belinda, dodo, peri, Ota, pavelp, Assay, Vodička, Jižan, ivo, zabzakus, mourek, 10ník, KWítek Petrželka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Štefan.

Pěstování mrazuvzdorných kaktusů 04. pro 2017 01:13 #56949

  • Ota
  • Avatar uživatele Ota
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 395
  • Obdržená poděkování 2670
Připravené na zimu, vyzdobené svými trny a nasvícené pozdním podzimním odpoledním sluníčkem, jak si je tvaruje nekrytá volná kultura a rozmary našeho počasí.

"obyčejný" Echinocereus reichenbachii v. baileyi SB 211


Echinocereus reichenbachii ssp. baileyi "albispinus", vzadu tři Echinocereus reichenbachii ssp. perbellus
Přílohy:
Poděkovali: Filip Jelínek, Mamlas, varček, Míla, Jara, belinda, dodo, jenda, peri, pavelp, Kubik88, Assay, Štefan, aivenhov, Vodička, Čelákovice, čudla, RadekM, zabzakus, mourek, renato, apsarok, janci, 10ník, KWítek Petrželka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Ota.
Vygenerováno za 0.146 sekund
Powered by Kunena fórum
   
Copyright © 2024 Klub kaktusářů Plzeň. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.