Výytava KK Plzeň se koná 8-12.6.2024 v Plzni na prostranství U Zvonu Pozvánka ZDE

Dne 10. května 2024 byl zveřejněn nový Zpravodaj Klubu kaktusářů Plzeň 3/2024

   
Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Vše o množení kaktusů a sukulentů.

Téma:

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 13. dub 2023 17:36 #75921

  • Ortegocactus
  • Avatar uživatele Ortegocactus
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
  • Příspěvky: 35
  • Obdržená poděkování 63
Ja mám na spodku vo výsevnej miske stále trochu vody. Ale mám všetko v perlite. Nemám pocit, že by to nejako vadilo. Ale ak tam nemá byť voda tak ju kludne vylejem-(je to môj prvý výsev) Len na tom perlite je ťažko poznať či je mokrý alebo suchý a rýchlo vysychá, preto som tam nechal pre istotu trocha vody.  

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 13. dub 2023 10:40 #75920

  • Jirka
  • Avatar uživatele Jirka
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Příspěvky: 1279
  • Obdržená poděkování 4055
Máš ten substrát nějaký hodně podmáčený, to máš stát ve vodě? Se divím, že ti to nezačíná kapat, i když v tom prostředním květináči prvního snímku se zdá,že ten malý vlevo je už "načatý"..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Jirka.

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 12. dub 2023 22:03 #75919

  • JakubCh
  • Avatar uživatele JakubCh
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 230
  • Obdržená poděkování 1201
Minulý rok som vysieval E. stoloniferus SB 1830 s klíčivosťou cca 9%. Keďže mi z toho zostala 1 rastlina, tak som znova objednal z toho istého zdroja a klíčivosť je cca 86%. Dosť veľký rozdiel. Asi minule neboli semená dostatočne zrelé alebo čo.Vysiate 2.3.2023.
Přílohy:
Poděkovali: belinda, Štefan, martin5791, čudla, Host, nosferatu, EvaR

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 27. bře 2023 22:45 #75883

  • JakubCh
  • Avatar uživatele JakubCh
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 230
  • Obdržená poděkování 1201
Pred chvíľou som dokončil skarifikáciu 90 semien P. umadevae Santa Rosa de Tastil, Salta, ARG (vľavo) a plus vysial som aj P. (umadevae v.) marayensis VS 27 (vpravo). Som zvedavý, či aj ten marayensis bude klíčiť tak mizerne jak umadevae, pretože má iné semená, ale je to z toho istého okruhu. Keď tak druhú polovicu semien budem skarifikovať, uvidím podľa výsledkov.Tento týždeň musím ešte vysiať cca 30-35 porcií semien, ale neviem, kam sa mi to zmestí na parapetu.A plus sa mi podarilo prepikírovať okrem 3 druhov, (na viacero etáp) už všetky 1 a 2-ročné výsevy (na fotke).
Přílohy:
Poděkovali: horizontik, belinda, peri, nesifr, martin5791, Makku, Beny

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od JakubCh.

Re: Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 16. bře 2023 18:33 #75866

  • Štefan
  • Avatar uživatele Štefan
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 731
  • Obdržená poděkování 4090
Sbírat a opakovaně vysévat.
Poděkovali: Mihy, Market

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re: Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 15. bře 2023 21:13 #75864

  • Mihy
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 41
Prosím odborníky o radu - vysel jsem poslední loňský den pod zářivky do supresivního substrátu více druhů a jediný kde mi nevyklíčilo vůbec nic je Mamillaria theresae. Dohledal jsem teď, že semena nejlépe klíčí po 3-5 letech - má smysl ta nevyklíčená posbírat, usušit a na pár let uložit, nebo je šance na doklíčení během roku?
Poděkovali: Štefan

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 12. bře 2023 21:37 #75860

  • RobertJicha
  • Avatar uživatele RobertJicha
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 66
Zas neco noveho potesilo. Porad je to vysev 31.12.2021.
Frailea castanea, KH 868, South of Sequeiras, Ruta 4, Salto, Uruguay, prumer pres 2cm.


Turbinicarpus valdezianus, MZ 513 Monclova Coah., prumer tak 7mm :-)
Přílohy:
Poděkovali: Mamlas, josska, petr babula, horizontik, devro, Jirka, Jara, belinda, peri, jageno, pavelp, Kubik88, Kolínek, martin5791, Sanco, Makku, EvaR, Beny, Žáček, Vašek3, Macevič, iconmaster

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 03. bře 2023 05:18 #75828

  • RobertJicha
  • Avatar uživatele RobertJicha
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 66

To ich polievate čistým hnojivom a steroidmi?  Parádny výsledok za taký čas.
 
To ne, Krystalon na jahody v polovicni koncentraci a led svetlo 12h. Ne vsechno takhle jde ... :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 02. bře 2023 20:21 #75826

  • JakubCh
  • Avatar uživatele JakubCh
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 230
  • Obdržená poděkování 1201
To ich polievate čistým hnojivom a steroidmi?  Parádny výsledok za taký čas.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výsev v přímém přenosu aneb jak to teda vlastně všechno je ? 02. bře 2023 19:26 #75823

  • RobertJicha
  • Avatar uživatele RobertJicha
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 66
Začal jsem pikýrovat loňské výsevy, je jim 14 měsíců. Největších pár Lauchtenbergii půjde rovnou do osmiček květináčků :-). M. duwei má 2,5cm průměru a slušnou řepu. T. valdezianus nasadil při průměru cca 7mm na květ. Zajímavé je, že ve stejnou dobu, jako ty na lodžii. Přitom je od vyklíčení v kultivátoru v režimu 12h/12h a nemá ponětí o jiném režimu, natož sluníčku.
Přílohy:
Poděkovali: horizontik, Štefan, martin5791, Sanco, Macevič

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Jirka.
Vygenerováno za 0.232 sekund
Powered by Kunena fórum
   
Copyright © 2024 Klub kaktusářů Plzeň. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.